Шановні журналісти!

 

Дякуємо вам за прагнення об'єктивно, неупереджено та всебічно висвітлювати діяльність компанії Porsche Finance Group Ukraine.

 Через складну економічну ситуацію в країні деякі клієнти Porsche Finance Group Ukraine мають труднощі з виконанням фінансових зобов'язань за контрактами. Недобросовісні позичальники цілеспрямовано намагаються скомпрометувати нашу компанію, маючи на меті власні корисливі цілі. Для цього вони не мають жодних підстав, оскільки Porsche Finance Group Ukraine працює в межах чинного законодавства України.

 Пропонуємо Вам ознайомитись із нашими коментарями щодо недостовірної інформації, яку поширюють затяті боржники.

Щодо законності позик від PFG Ukraine у зв'язку із забороною валютного фінансування в Україні

PFG Ukraine надає фінансування в українській гривні з визначенням еквіваленту в іноземній валюті. Це означає, що в договорі встановлюється індикатор у іноземній валюті, а на момент виставлення рахунку сума виплати фіксується в гривні за актуальним курсом долара/євро. Така послуга не є фінансуванням у іноземній валюті, тому вона повністю відповідає законодавству.

 Під час укладення договору клієнт отримує детальну інформацію про принципи розрахунку платежів. Крім того, ми інформуємо клієнтів про всі валютні ризики, які вони беруть на себе. Зокрема, показуємо нашим клієнтам відео.

Щодо відповідності принципу розрахунку відсотків PFG Ukraine законодавству України

Під час укладення договору сторони погоджують його істотні умови, зокрема обирають тип процентної ставки - змінну чи фіксовану, що повністю відповідає нормам чинного законодавства. Розмір щомісячного платежу зазначається в графіку, що є невід'ємною частиною договору. PFG Ukraine не нараховує жодних прихованих відсотків чи комісій.

 Щодо відсутності в PFG Ukraine ліцензії на видання позик із використанням залучених коштів, а також на проведення прихованих валютних операцій

Ліцензія для надання фінансових послуг необхідна, якщо фінансова установа надає кредити, використовуючи залучені кошти, наприклад, депозити фізичних або юридичних осіб. Оскільки PFG Ukraine фінансує коштом материнської компанії, а не залучених грошей від населення чи сторонніх організацій, відповідна ліцензія не потрібна.

Щодо нібито створення штучної клієнтської заборгованості

У своїй діяльності PFG Ukraine, як частина концерну VW, керується принципами повної відповідності вимогам локального законодавства.

 Якщо позичальник не сплачує рахунки відповідно до укладеного договору, PFG Ukraine вдається до примусового повернення заборгованості та/або автомобіля лише після спроби мирного врегулювання ситуації. При цьому весь процес повернення заборгованості відповідає вимогам законодавства. Зокрема, розпорядження нотаріального органу про примусове стягнення може вчинятися лише, якщо є всі необхідні документи. Арешт, розшук і вилучення майна здійснюються співробітниками виконавчої служби. Вилучені автомобілі теж продаються в порядку, визначеному нормативними актами.

Щодо судових позовів недобросовісних позичальників проти PFG Ukraine

Деякі недобросовісні позичальники бажають позбутися своїх боргів і для цього звертаються до суду, щоб укладені ними кредитні договори визнали недійсними. Станом на серпень 2016 року 100% судових рішень касаційних інстанцій за такими позовами ухвалено на користь PFG Ukraine. Відповідно до цих рішень, договори фінансування від PFG Ukraine є чинними та підлягають виконанню.

 Дбаючи про добробут наших клієнтів, ми попереджуємо про випадки шахрайства з боку недобросовісних юридичних радників. Останні обіцяють посприяти визнанню договорів фінансування недійсними і позбавити від боргів, дбаючи лише про власні корисливі інтереси.

 Porsche Finance Group Ukraine діє виключно в межах законодавства України та з розумінням ставиться до клієнтів, які опинилися у скрутних життєвих обставинах. Тому ми завжди пропонуємо можливі варіанти вирішення. І оскільки наша діяльність винятково прозора, ми завжди відкриті до діалогу з клієнтами та журналістами.